Urządzasz pokój dziecięcy? Sprawdź 5 najpopularniejszych błędów

Aranżacja pokoju dziecięcego to ogromna przyjemność – to nie tylko oczekiwanie i chęć sprawienia przyjemności małemu domownikowi, ale również pełne nostalgii wspomnienia dzieciństwa. Z drugiej strony pokój dziecięcy jest często trudny w urządzeniu dla rodziców, którzy nie wiedzą jak umeblować go w taki sposób, aby spełniał swoje zadanie. Jakich błędów się wystrzegać? Sprawdź pięć, które rodzice popełniają najczęściej

Błąd nr 1: Duże meble dla małego człowiek

Dekoracje, półki, szafki – często wieszamy zbyt wysoko, a wszystkie które mają służyć dziecku powinny znaleźć się na wysokości jego oczu, a nie dorosłego człowieka. Maluch powinien móc wygodnie sięgnąć po zabawki, ubrania i inne potrzebne rzeczy bez wysiłku. W innym wypadku sami tworzymy sytuacje, gdy dziecko chcąc coś zabrać z wyższej półki, próbuje wchodzić na inne sprzęty, zagrażając własnemu zdrowiu. Z drugiej strony również oszczędza to nasz czas, na przychodzenie do pokoju dziecka co chwilę, aby podać mu zabawki, do których dostęp sami mu zabraliśmy.

Błąd nr 2: Wybór mebli na "zawsze"

Dzieci rosną bardzo szybko. Warto wybrać meble i dodatki w taki sposób, aby nasze dziecko mogło się nimi cieszyć jak najdłużej. Odpowiednie aranżacje i meble, które rosną wraz z naszym podopiecznym sprawiają, że nie trzeba będzie ich wymieniać przez bardzo długi czas. Oczywiście nie jest to możliwe w 100%, ale mądry wybór pozwala na oszczędność w tym zakresie.

Błąd nr 3: Nie słuchasz zdania dziecka

Respektowanie opinii i preferencji naszego dziecka w sprawie jego pokoju jest bardzo ważne. Oczywiście nie musimy się zgadzać na wszystko i przechodzić do jakiegoś ekstremum, aczkolwiek jego zdanie powinno być brane pod uwagę. Jakie ma pasje, jaki jest jego ulubiony, co lubi? Te kilka rzeczy, o których wie każdy rodzic, powinny pomóc w tworzeniu udanej aranżacji pokoju dziecięcego.

Błąd nr 4: Za dużo mebli

Pokój dziecięcy to przestrzeń do niekończących się zabaw. Zbyt dużo ciężkich mebli skutecznie ogranicza pole dla wyobraźni. Chłopcy uwielbiają wyścigi samochodowe na dywanie, budują zamki z klocków, a dziewczyny potrzebują wiele przestrzeni dla swoich lalek, układania puzzli i kloców. Nie zabierajmy naszym dzieciom tej przyjemności i zostawmy tak dużo miejsca jakt to możliwe, żeby mogły się bawić.

Błąd nr 5: Zbyt dużo atrakcji

Pokój cały w Kubusia Puchatka, Barbie czy różowa zmora – przesada to częsty problem w aranżacji. Pokój dziecięcy to miejsce, w którym nasze dziecko powinno móc nie tylko się bawić, ale i wypocząć! Przeszkadzają w tym krzykliwe kolory, nadmiar dodatków i atrakcji, przez które dziecko nie jest w stanie wyciszyć się, zrelaksować. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jest to niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju.

Pokój dziecięcy to ważne miejsce dla każdego dziecka. Powinien czuć się w nim bezpiecznie, mieć możliwość zabawy i odpoczynku. Trzymając się powyższych zasad macie szansę stworzyć dla niego prawidłowo urządzony pokój, który będzie jego oazą, chroniącą go przed całym światem. Zachęcamy do przemyślanych wyborów

Jeśli potrzebujesz pomocy zajrzyj tutaj


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl